• Turlar ve Özellikleri
  • Gün Gün Program
  • Tur Rehberi
  • Tur Haritası
  • Tarih ve Fiyat
Pekin Panoramik şehir turu
Erlian Yerel pazar ziyareti
Ulan Bator Choijin-Lama Tapınağı ziyaretiGandan Manastırı ziyareti
At gösterisi de dahil olan Moğol Alpleri ziyareti
Ulan Ude Tarihi ahşap evler turu
Baikal Gölü Baykal gölü kıyısında gezinti ve köy ziyareti / Baykal Gölü’nde tekne turu
Irkutsk Drama Tiyatrosu da dahil şehir turu / Açık Hava Müzesi ziyareti
Novosibirsk Geleneksel Rus pazarı da dahil şehir turu
Yekaterinburg Göğe Çıkış Kilisesi ziyaret de dahil şehir turu
Kazan Kremlin ziyareti dahil şehir turu / Volga Nehri’nde tekne turu
Moskova Kremlin ve çevresi / Işık turu / Metro turu / Şehir turu
Mutfak spesiyalleri Pekin Ördeği / Havyar ve vodka tadımı / Moğol Yemekleri Sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımız / Baykal Gölü’nde piknik / Çar Ziyafeti


1.Gün | 1 Ağustos 2015, Cumartesi

İSTANBUL - PEKİN

Saat 21.30’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Danışma önünde tur rehberimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

2.Gün | 2 Ağustos 2015, Pazar

PEKİN

Ardından İstanbul'dan Pekin’e Türk Hava Yolları TK20 ile saat 00.35’de hareket ediyoruz. Geceleme uçakta olacaktır. Uçakta alacağımız kahvaltı ve öğle yemeği sonrası Pekin Havaalanı’na saat 15.05’te varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor ardından panoramik tur yapıyoruz. 1420 yılında inşa edilen Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Cennet Tapınağı, Çin’in en iyi korunan yapı topluluğudur. Çin tarihinde hüküm süren tüm imparatorlar, burada törenler yaparak, bol mahsul ve huzur için, toprak, güneş, ay, dağ, nehir tanrılarına dua ederlerdi. Tapınağın sınırları içinde bulunan parkın içi günlerini bir hobi ile uğraşarak veya arkadaşlarıyla vakit geçiren emeklilerle dopdolu. Sonrasında dünyanın en büyük meydanı olan Tian-An-Men’a geliyoruz. 800 metreye 500 metre boyutlarındaki bu meydan aynı anda bir milyon kişiyi alabilmektedir. “Ebedi barış” anlamına gelen bu meydan 1989 yılındaki kanlı gösteriye ev sahipliği yapmıştır. Gezilerimiz sonrası hotelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün | 3 Ağustos 2015, Pazartesi

PEKİN – ÇİN SEDDİ - PEKİN

Kahvaltının ardından Dünya’nın Sekizinci Harikası olarak adlandırılan Çin Seddi’ne gidiyoruz. Pekin’in 70 Km dışında yer alan büyük Çin Seddi 1987’de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Çin Denizi’nden Gobi Çölü eteklerine kadar yaklaşık 7 bin kilometre uzunluğundadır. M.Ö 221 yılında, Çin İmparatoru Yinzhen, Çin'i birleştirdikten sonra Moğol kavimlerin saldırılarını önlemek için inşa ettirmiştir. Ardından UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Ming Mezarları’nı ve taştan hayvan heykelleriyle süslü Kutsal Yol’u görüyoruz. Akşam yemeğini Pekin’in en meşhur restoranlarından birinde alıyoruz. Mönüde ise Çin’in meşhur Pekin ördeği var. Akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz.

4.Gün | 4 Ağustos 2015, Salı

PEKİN – MOĞOLİSTAN’A HAREKET

Sabah kahvaltısının ardından Pekin’in rengârenk dünyasını keşfetmek için otobüsümüzle giderken panoramik tur yapıyoruz. Tian-An-Men meydanın girişinde bulunan ve UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Kültür Mirasıolarak ilan edilen Yasak Şehir’i ziyaret ediyoruz. Hanedan soyu haricinde sıradan insanlara eskiden kapalı olan 9999 odalı bu saray, yaklaşık 250 dönümlük alanı ile dünyanın en büyük saray kompleksidir. Turumuz sonrasında ise Pekin tren istasyonuna gidiyoruz. Moğolistan’da bineceğimiz özel Transsibirya trenimize kadar Özel ve modern bir Çin treni ile yolculuğumuza başlıyoruz. 16 saat sürecek bu manzaralı yolculuk modern ve konforlu kompartımanlarda yapılacaktır. Çin’in yoğun kırsal hayatını, tozlu yollarda hareket eden merkepli arabaları, Gobi Çölü’nü kompartımanımızın camından izleyerek ilerliyoruz. Akşam yemeği vagon restoranda alınacak.

5.Gün | 5 Ağustos 2015, Çarşamba

ÇİN – ERLİAN – SINIR GEÇİŞİ – MOĞOLİSTAN – GOBİ ÇÖLÜ

Öğle vakti Çin – Moğolistan hududuna geliyor ve Çar’ın Altın Treni’ne geçiyoruz (Tren değişikliği rayların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanıyor). Hiçbir eşyanıza eliniz değmeden bagajınız diğer trene aktarılmaktadır. Bagajlar aktarılırken sınırda yer alan Erlian adlı sınır kasabasında bulunan renkli pazarını keşfediyoruz, sonrasında Çar’ın Altın Treni’ne binip hareket ediyoruz. Bir sure sonra Gobi Çölü’ne varıyor ve ilerliyoruz. Yolculuğumuz Moğolistan’ın yeşil steplerinden ilerleyerek sürüyor. Öğle ve akşam yemeğimiz vagon restoranda alınacaktır.

6.Gün | 6 Ağustos 2015, Perşembe

ULAN BATOR

Güneşin ilk ışıklarıyla uyananlar Moğolistan’ın ortalarından geçerken kompartıman camlarından şahane manzaraları görebilecekler. Sabahleyin başkent Ulan Bator’a geliyoruz. Esas bagajlarınızı kompartımanınızda bırakıp, sadece 1 gece için ihtiyaç duyabileceklerinizi yanınıza alıp, şehir merkezinde yer alan standart kalitede bir otele yerleşiyoruz. Otel’e yerleştikten sonra Ulan Bator şehrini keşfe çıkıyoruz. Etkileyici işkence sahnelerinin yer aldığı ve Budist Mimari’nin görüleceği Choijin Lama Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda, lezzetli Moğol yemeklerini tadarak alıyoruz. Yemek ve turun ardından serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında gırtlak şarkıları ve at başından yapılan kemanlarla çalınan müzik eşliğinde ve geleneksel kostümlerle oynanan Moğol Gecesi’ne katılıyoruz. Gecenin ardından otelimize dönüyoruz.

7.Gün | 7 Ağustos 2015, Cuma

ULAN BATOR - GANDAN MANASTIRI VE MOĞOL ALPLERİ – MOĞOL BOZKIRLARI

Sabah kahvaltısının ardından Budist Gandan Manastırı’nı ve Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde iki saat mesafede UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde olan Göktürk Kaya Yazıtlarının Tonyukuk Abideleri’ni görüyoruz. Yol üzerinde ziyaret edeceğimiz Demiryolu Müzesi, Moğol Tren Tarihi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Geleneksel yurt çadırlarını görüyor ve burada piknik öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından, milli bayram “Nadaam”da oynanan at oyunları ve geleneksel güreşi izliyoruz. Oyunları izlerken sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımızdan tadıyoruz. Gezilerimizin ardından trene biniyor ve hareket ediyoruz. Bundan sonraki durağımız Sibirya olacak.

8.Gün | 8 Ağustos 2015, Cumartesi

ULAN UDE

Baykal Gölü’ne dökülen Moğolistan’ın en uzun nehri Selenga’nın oluşturduğu vadiye gelirken Moğol steplerine veda ediyoruz. Trenimizin Transsibirya Demiryolu’na katılacağı Ulan Ude’ye varıyoruz. Şehir turuna katılıyor ve Ulan Ude’yi rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Öğle ve akşam yemekleri vagon restoranda alınacaktır.

9.Gün | 9 Ağustos 2015, Pazar

BAYKAL GÖLÜ

Dünyanın en büyük tatlı su gölü Baykal’a tam gün ayırıyoruz. Baykal Gölü aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndedir. Öğleden önce göl kıyısında yer alan tarihi tren istasyonuna varıyoruz. Yol üzerindeki yer şekillerini aşmak için mimari açıdan olağanüstü ilginç köprüler, tüneller ve viyadüklerden geçiyoruz. İki uzun fotoğraf molamızda, bol bol fotoğraf çekip muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Cesareti olan yolcularımız en sıcak zamanında yüzeyi ancak +10 derece’ye kadar çıkabilen Baykal Gölünde yüzebilir veya Baykal Köyü’nü gezebiliriz. Yöreye özgü bir köyü gezdikten sonra da Baykal Gölü’nde kısa tekne turu yapıyoruz. Hava koşulları elverirse etkileyici gölün kıyısında piknik yapıyor, ardından trene tekrar biniyoruz. Bundan sonraki istasyonumuz İrkutsk olacak.

10.Gün | 10 Ağustos 2015, Pazartesi

İRKUTSK

Sabah saatlerinde, Doğu Sibirya’nın başkenti İrkutsk’a varıyoruz. Trende ana bagajlarımızı bıraktıktan sonra, sadece ihtiyaç duyacağımız bir günlük ufak valizimizle İrkutsk’un merkezinde standart sınıftaki şirin otelimize gidiyoruz. Şehir turumuzda; oldukça canlı olan pazarı ziyaret ediyoruz. Sonrasında drama tiyatrosunu, yeni dikilmiş Çar Alexander III Heykeli’ni görüyoruz. Öğleden sonra Sibirya ağaçlarından yapılma ağaç evleri ve ''Çar Zamanı’nda Yaşam ve Çalışma Hayatı''  adlı özel bir açık hava müzesini geziyoruz. Konaklama merkezi konumdaki İrkutsk’taki otelimizdedir.

11.Gün | 11 Ağustos 2015, Salı

SİBİRYA

Kahvaltının ardından trenimiz bizi dağları, billur suları olan nehirleri ve şırıl şırıl dökülen çağlayanlarıyla, Doğu Sibirya’nın birbirinden farklı manzaraları eşliğinde bizi gezdiriyor. Bu gün gözlerimizi manzaralara bırakıp düşüncelerinizi büyüleyici güzelliklere terk etme günüdür. Trende Sibirya hakkında verilen derslerden birine katılabilirsiniz. Havyar yiyip votkadan tadabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemekleri vagon restoranda olacaktır.

12.Gün | 12 Ağustos 2015, Çarşamba

NOVOSİBİRSK

Öğleye doğru, Sibirya’nın tam merkezinde yer alan ve en büyük şehri olan Novosibirsk’e geliyoruz. Burada Rus geleneklerine uygun olarak ekmek, tuz ve balalayka müziğiyle karşılanıyoruz. Şehir turumuzu yapıyor ve kuvvetli Ob Nehri’ni görüyoruz. Akşam yemeğinin ardından, trenimiz doğu yönüne seyretmeye devam edecektir.

13.Gün | 13 Ağustos 2015, Perşembe

YEKATERINBURG

Öğleden sonra trenimiz Ural Dağları’nın başkenti ve Asya ile Avrupa arasındaki köprü olan Yekaterinburg’da duruyor. Şehir Çar Deli Petro tarafından 1723 yılında kurulmuş, ancak şehir asıl ününü 1918 yılında, son çar 2. Nikola’nın ailesinin burada öldürülmesinden dolayı yapmıştır. 2009 yılında kapsamlı bir Renovasyon geçirmiş olan bu şehirde yapacağımız İki saatlik turumuzda çar ailesinin infaz edildiği ve bu trajik olayın anısına yapılan Kanlı Katedral’i ziyaret ediyoruz. Turun ardından trenimize biniyoruz. Buradan itibaren trenimiz Avrupa kıtasında yol alacaktır. Öğlen ve akşam yemeği trende alınacaktır.

14.Gün | 14 Ağustos 2015, Cuma

KAZAN

Kahvaltının ardından Volga’nın iki yakasında yer alan eski Tatar başkenti Kazan’a geliyoruz. Şehir turunda Tatar Camileri ve Rus Ortodoks Katedrali’ni görüyoruz. Kazan’ın tarihi derinlere inmektedir. Kazan Kremlini göreceğimiz yerler arasındadır. Kazan şehrinin incisi sayılan bu mekân, Haziran 2001’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Kremlindeki turumuzda Tatar, Kazak ve Ruslar’ın kanlı ilişkilerine tanık olacağız. Turun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Bu gece trende son akşam yemeğini alıyoruz. Trenin misafirperver personeliyle de bu akşam vedalaşıyoruz. Yarın trenden ayrılıyoruz.

15.Gün | 15 Ağustos 2015, Cumartesi

MOSKOVA

Öğleden önce dünyanın en zengin ve hareketli şehirlerinden Rusya’nın başkenti Moskova’ya geliyoruz.  Uzun bir yolculuktan sonra trenden ayrılıyor ve otobüsümüz bizi dört yıldızlı otelimize getiriyor. Öğlen vakti ilk ziyaret yerimiz Kremlin’dir. Kremlin ve Kızıl meydan 1920 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil olmuştur. Kremlinde altın kaplamalı soğan kubbeleriyle katedralleri ziyaret ediyoruz. Alacağımız akşam yemeğinin ardından Kızıl Meydan ve metro istasyonlarını da kapsayan bir gece turunu yapıyoruz.

16.Gün | 16 Ağustos 2015, Pazar

MOSKOVA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından yarım günlük tur yapıyoruz. Kurtarıcı İsa Katedrali, Şehrin yeni bölgesini, Lomonossov Üniversitesi, yeni Meryem Ana Manastırını sonrasında ise Kızılı Meydanı ve Aziz Bazil Katedrali ve eski KGB’nin ana binasını görüyoruz. Serbest Öğle yemeği için mola alıyoruz. Molanın ardından saat 13.30’da hareket ediyor ve yarım saat sonra havaalanına geliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK418 sefer sayılı uçuşuyla saat 16.00’da hareket ediyor ve saat 18.05’de İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz.

 

Sanat Tarihçi Atilla TUNA

Üsküp (Makedonya) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu.  Lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde sürdürdü. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde Profesyonel Turist Rehberi'dir. 1998 yılında Antonina Turizm'i kurdu. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasının korunması amacıyla kurulan Şehristanbul Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor. TÜRSAB Boğaziçi BYK üyeliği yaptı (2003-2005). 14. ve 15.Galata Şenliği ve 1.Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" Direktörlüğü yaptı. Halen İstanbul Balık Festivali'nin Festival Direktörü'dür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliğinde bulundu(2003-2004). Nostaljik Dolmuşlar, Hazine Avı, Kutu Avı, Istanbul Walks gibi turizme yeni anlayış getiren projelerin yöneticiliğini yapmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Eminönü 2010 Dünya Başkenti, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Gezginler Kulübü, Rumeli Yönetici ve İşadamları Derneği (RUYİAD) ve Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. "Bursa Yeni Kaplıca-The Yeni Kalplıca Bath in Bursa" adlı bilimsel bir kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 60'ı aşkın ülkeyi gezmiştir. Sibel Tuna ile evlidir. Ekin Celal ve Ozan adlarında iki çocuğu vardır.

 

Kompartıman

Pekin - Moskova

  1. gece / 16 gün

1.Kategori: Standart – kişi başı (Dört kişilik kompartıman)

6300,00 €

Dört kişilik kompartımanda 3 kişi seyahat farkı (kişi başı)

946,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

535,00 €

2.Kategori: Standart Plus (Klasik) – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7545,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

1525,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

605,00 €

2a.Kategori: Standart Plus (Superior) – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7995,00 €

2b.Kategori: Standart Plus+ (Superior Plus) – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

8425,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı (Superior ve Superior Plus)

1745,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı (Superior ve Superior Plus)

605,00 €

3.Kategori: Nostalgic Comfort – kişi başı
(çift kişilik kompartıman)

9630,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

3115,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

605,00 €

4.Kategori: Bolshoi – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

11780,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

4560,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

1145,00 €

5.Kategori: Bolshoi Platinum – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

13.885,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

5240,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

1145,00 €