• Turlar ve Özellikleri
  • Gün Gün Program
  • Tur Rehberi
  • Tur Haritası
  • Tarih ve Fiyat
Pekin Panoramik şehir turu
Erlian Yerel pazar ziyareti
Ulan Bator Choijin-Lama Tapınağı ziyaretiGandan Manastırı ziyareti
At gösterisi de dahil olan Moğol Alpleri ziyareti
Ulan Ude Tarihi ahşap evler turu
Baikal Gölü Baykal gölü kıyısında gezinti ve köy ziyareti / Baykal Gölü’nde tekne turu
Irkutsk Drama Tiyatrosu da dahil şehir turu / Açık Hava Müzesi ziyareti
Novosibirsk Geleneksel Rus pazarı da dahil şehir turu
Yekaterinburg Göğe Çıkış Kilisesi ziyaret de dahil şehir turu
Kazan Kremlin ziyareti dahil şehir turu / Volga Nehri’nde tekne turu
Moskova Kremlin ve çevresi / Işık turu / Metro turu / Şehir turu
Mutfak spesiyalleri Pekin Ördeği / Havyar ve vodka tadımı / Moğol Yemekleri Sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımız / Baykal Gölü’nde piknik / Çar Ziyafeti


1.Gün 21 Ağustos 2014, Perşembe

İSTANBUL - MOSKOVA

Saat 06.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, Carte D’or Cafe önünde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, İstanbul'dan Moskova’ya Türk Hava Yolları TK 413 ile saat 08.35’te hareket ediyor ve Moskova Vnukova Uluslar arası Havaalanı’na saat 12.40’ta varıyoruz. Otobüsümüzle ve rehberimizle buluşuyor ve hareket ediyoruz. Gorbaçov, Yeltsin, Şalyapin, Mayakovski gibi ünlülerin gömüldüğü Novodeviçye Mezarlığı’na gidiyor ve Nazım Hikmet’in Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından Kızıl Meydan ve metro istasyonlarını da kapsayan gece turunu yapıyoruz.

2.Gün 22 Ağustos 2014, Cuma

MOSKOVA – ÖZEL TRANSSİBİRYA TRENİ

Kahvaltının ardından tam günlük Moskova şehir turunu yapıyoruz. İlk gezeceğimiz yer olan Kremlin ve Kızıl Meydan, 1990 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil olmuştur. Kremlin’de altın kaplamalı soğan kubbeleriyle katedralleri ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Kurtarıcı İsa Katedrali, Lomonossov Üniversitesi, Meryem Manastırı, KGB Binaları, Aziz Bazil Katedrali ve Kızıl Meydan’ı geziyor, sonra da sokak sanatçılarının eserlerini sergilediği Arbat Sokağı’nda serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından, Moskova Tren İstasyonu’na gidiyor ve “Rus Çarı’nın Özel Altın Treni”ne biniyor ve kompartımanlarımıza yerleşiyoruz.

3.Gün 23 Ağustos 2014, Cumartesi

KAZAN

Kahvaltının ardından, Volga’nın iki yakasında yer alan Tataristan’ın başkenti Kazan’a geliyoruz. Şehir turunda; Tatar camileri ve Rus Ortodoks Katedrali’ni görüyoruz. Kazan’ın tarihi derinlere inmektedir. Kazan, Kremlin’i göreceğimiz yerler arasındadır. Kazan şehrinin incisi sayılan bu mekân, Haziran 2001’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Kremlin’deki turumuzda, Tatar, Kazak ve Rusların kanlı ilişkilerine tanık olacağız. Turun ardından, Avrupa’nın en büyük nehri Volga Nehri’nde tekne turunu yapıyoruz, sonra da nehrin kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Ziyaretlerin ardından özel trenimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği trende.

4.Gün 24 Ağustos 2014, Pazar

YEKATERINBURG

Öğle saatlerinde trenimiz, Ural Dağları’nın başkenti ve Asya ile Avrupa arasındaki köprü olan Yekaterinburg’da duruyor. Şehir, Çar Deli Petro tarafından 1723 yılında kurulmuş, ancak şehir asıl ününü 1918 yılında son çar 2. Nikola’nın ailesinin burada öldürülmesinden dolayı yapmıştır. İki saatlik turumuzda, 2009 yılında restore edilen şehir merkezinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Çar ailesinin infaz edildiği yerde yaşanan trajik olayların anısına, yeni dikilen Kanlı Katedral’i ziyaret ediyoruz. Turun ardından trenimize biniyoruz. Yolculuğumuz Batı Sibirya'nın geniş steplerinde devam etmektedir. Akşam yemeği trende.

5.Gün 25 Ağustos 2014, Pazartesi

NOVOSİBİRSK

Öğleye doğru, Sibirya’nın tam merkezinde yer alan ve en büyük şehri olan Novosibirsk’e geliyoruz. Burada Rus geleneklerine uygun olarak ekmek, tuz ve balalayka müziğiyle karşılanıyoruz. Şehir turunda; Transsibirya Anıtı’nı, hareketli pazar yerini ve Ob Nehri’ni görüyoruz. Akşam yemeğinin ardından, trenimiz doğu yönüne seyretmeye devam edecektir. Akşam yemeği trende.

6.Gün 26 Ağustos 2014, Salı

SİBİRYA

Kahvaltının ardından, trenimiz Yenisey Nehri’ni geçiyor, bizi, dağları, billur suları olan nehirleri ve şırıl şırıl dökülen çağlayanlarıyla, Doğu Sibirya’nın birbirinden farklı manzaraları eşliğinde gezdiriyor. Bugün, gözlerimizi manzaralara bırakıp, düşüncelerimizi büyüleyici güzelliklere terk etme günüdür. Trende, Sibirya hakkında verilen derslerden birine katılabilirsiniz. Bugün öğleden sonra, havyar yiyip çeşit çeşit votkaların tadımını yapıyoruz. Trenin restoranında hazırladıkları ‘’Çar’ın Ziyafeti’’ mönüsüyle, özel aşçılar, hünerlerini bir kez daha akşam yemeğimizde sizlere göstereceklerdir.

7.Gün 27 Ağustos 2014, Çarşamba

İRKUTSK

Sabah saatlerinde, Doğu Sibirya’nın başkenti İrkutsk’a varıyoruz. Trende bagajlarımızı bıraktıktan sonra, İrkutsk’un merkezinde standart sınıftaki şirin otelimize gidiyoruz. Şehir turumuzda; Sibirya ağaçlarından yapılma ağaç evleri, yeni dikilmiş Çar Alexander III Heykeli’ni, drama tiyatrosunu, Lenin Heykeli’ni ve oldukça canlı olan pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından, ''Çar Zamanı’nda Yaşam ve Çalışma Hayatı''  adlı özel bir açık hava müzesini geziyoruz. Konaklama merkezi konumdaki İrkutsk’taki otelimizdedir.

8. Gün 28 Ağustos 2014, Perşembe

ULAN UDE

Bugün, Baykal Gölü kıyısında yer alan tarihi tren istasyonuna varıyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su gölü olan Baykal’a tam gün ayırıyoruz. Baykal Gölü, aynı zamanda UNESCO Dünya Doğa Mirası Listesi’ndedir. Otobüsümüzle buluşuyor ve bir Sibirya köyünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise; Baykal Gölü’nde tekne ile gezintimiz olacaktır. Trene binip ağır bir tempoda Baykal Gölü’nü seyrederek, yol üzerindeki yer şekillerini aşmak için; mimari açıdan olağanüstü ilginç köprüler, tüneller ve viyadüklerden geçiyoruz. İkinci molamızda; cesareti olan yolcularımız, en sıcak zamanında yüzeyi ancak +10 dereceye kadar çıkabilen Baykal Gölü’nde yüzebilirler. Akşam hava durumu elverişli olduğu takdirde, etkileyici gölün kıyısında piknik yapıyoruz. Bu iki uzun molada, bol bol fotoğraf çekip, muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Sonrasında trene tekrar biniyoruz. Bundan sonraki istasyonumuz Ulan Ude olacak. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

9.Gün 29 Ağustos 2014, Cuma

ULAN UDE

Bugün yapacağımız yolculuk, bizlere mistik Baykal Gölü'nün farklı kıyılarını gösterecektir. Baykal Gölü’ne dökülen, Moğolistan’ın en uzun nehri Selenga’nın oluşturduğu Selenga Vadisi'ni geçiyoruz. Doğu Sibirya Dağları'nın vahşi ve yalnız dağ eteklerinden geçerek, yolculuğumuza devam ediyoruz. Trenimizin Moğolistan Demiryolu’na katılacağı Ulan Ude’ye varıyoruz. Şehir turuna katılıyor ve Ulan Ude’yi keşfediyoruz. Sonrasında, trenimize binip Moğolistan’ın içlerine yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Akşam yemeğimizi trende alıyoruz.

10.Gün 30 Ağustos 2014, Cumartesi

ULAN BATOR

Güneşin ilk ışıklarıyla uyananlar, Moğolistan’ın ortalarından geçerken, kompartıman camlarından şahane manzaraları görebilecekler. Sabahleyin başkent Ulan Bator’a geliyoruz. Bagajlarımızı kompartımanımızda bırakıp, sadece 1 gece için ihtiyaç duyabileceklerimizi yanımıza alıp, şehir merkezinde yer alan standart kalitede bir otele yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra, Ulan Bator şehrini keşfe çıkıyoruz. Moğolistan Açık Hava Tren Müzesi’ni ziyaret ediyor, ardından etkileyici işkence sahnelerinin yer aldığı ve Budist Mimari’nin görüleceği Choijin Lama Tapınağı’nı ve Budist Gandan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini, yerel bir restoranda, lezzetli Moğol yemeklerini tadarak alıyoruz. Yemek ve turun ardından, serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Yemeğin ardından, gırtlak şarkıları ve at başından yapılan kemanlarla çalınan müzik eşliğinde, geleneksel kostümlerle oynanan Moğol Gecesi’ne katılıyoruz. Akşam, Ulan Bator’un en iyi bira bahçesine gidiyoruz. Gecenin ardından otelimize dönüyoruz.

11.Gün 31 Ağustos 2014, Pazar

ULAN BATOR – GANDAN MANASTIRI VE MOĞOL ALPLERİ – GÖKTÜRK YAZITLARI: TONYUKUK ABİDESİ – MOĞOL BOZKIRLARI

Sabah kahvaltısının ardından, Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfediyoruz. Yapacağımız otobüs yolculuğu, bizlere bölgenin güzel kırsalını izleme şansı veriyor. Ulan Bator’un güneyinde iki saat mesafede, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Göktürk Kaya Yazıtlarının Tonyukuk Abideleri’ni görüyoruz. Geleneksel yurt çadırlarını görüyor ve bu yurt çadırlarının içinde öğle yemeği alıyoruz. Ardından, milli bayram “Nadaam”da oynanan at oyunlarını, geleneksel güreşi ve okçuluk kabiliyetlerini izliyoruz. Oyunları izlerken sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımızdan tadıyoruz. Akşam yemeğinin ardından trene biniyor ve hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde özel trenimiz Çin sınırına doğru hareket edecektir.

12. Gün 01 Eylül 2014, Pazartesi

GOBİ ÇÖLÜ – MOĞOLİSTAN / ÇİN HUDUT GEÇİŞİ – ERLİAN

Sabahın erken saatlerinde, trenimiz, bir zamanlar buraları çöl değilken dinozorların yaşamak için tercih ettiği, en önemli alan olan Gobi Çölü'nün ortasında duruyor. Öğle saatine kadar, Çin Trenimizin bizi beklediği Çin sınırına varıyoruz. Tren değişikliği, rayların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanmaktadır. (Çin Treni’nde Nostalgic Comfort veya Bolshoi kategorisi yer almamaktadır; ancak modern ve kullanışlı bir şekilde dekore edilmiştir. Bu trende, rezervasyonunuza göre iki yataklı veya dört yataklı kompartımanlarda kalacaksınız.) Hiçbir eşyanıza eliniz değmeden, bagajınız diğer trene aktarılmaktadır. Bagajlar aktarılırken; sınırda yer alan, Erlian adlı sınır kasabasında bulunan renkli pazarı keşfediyoruz.

13.Gün 02 Eylül 2014, Salı

PEKİN

Çin kırsal yaşamına dair manzaraları trenimizin pencerelerinden izledikten sonra, sabah saatlerinde, birinci sınıf bir otelde üç gece konaklayacağımız Pekin'e varıyoruz. Otelimize yerleşiyor ardından Pekin’i tanımak amacı ile yaptığımız keyifli turumuzda ilk durağımız, geleneksel Çin evlerinin yer aldığı Hutongs adı verilen mahalle olacaktır. Bu geleneksel mahalledeki Çin evlerini ve sokaklarını Rickshaw denilen bir kişi tarafından sürülen bisiklet faytonla gezeceğiz. Çan ve Davul Kulesi’ni de ziyaret edip, şehrin en işlek yeri olan Wangfujing Caddesi’nde turumuzu tamamlayacağız. Otobüsümüzle kısa bir yolculuktan sonra, otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

14.Gün 03 Eylül 2014, Çarşamba

PEKİN

Sabah kahvaltısının ardından, Pekin şehir turumuzu yapıyoruz. 1420 yılında inşa edilen Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Cennet Tapınağı, Çin’in en iyi korunan yapı topluluğudur. Çin tarihinde hüküm süren tüm imparatorlar, burada törenler yaparak, bol mahsul ve huzur için; toprak, güneş, ay, dağ, nehir tanrılarına dua ederlerdi. Tapınağın sınırları içinde bulunan parkın içi, günlerini bir hobi ile uğraşarak veya arkadaşlarıyla vakit geçiren emeklilerle dopdolu. Ardından, dünyanın en büyük meydanı olan Tian-An-Men’i geziyoruz. 800 metreye 500 metre boyutlarındaki bu meydan, aynı anda bir milyon kişiyi alabilmektedir. “Ebedi Barış” anlamına gelen bu meydan, 1989 yılındaki kanlı gösteriye ev sahipliği yapmıştır. Öğleden sonra, UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Yasak Şehir’i ziyaret ediyoruz. Hanedan soyu haricinde sıradan insanlara eskiden kapalı olan, 9999 odalı bu saray, yaklaşık 250 dönümlük alanı ile dünyanın en büyük saray kompleksidir. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini Pekin’in en meşhur restoranlarından birinde alıyoruz. Mönüde ise Çin’in meşhur Pekin Ördeği var.

15.Gün 04 Eylül 2014, Perşembe

MOSKOVA

Kahvaltının ardından, “Dünya’nın Sekizinci Harikası” olarak adlandırılan Çin Seddi’ne gidiyoruz. Pekin’in 70 km dışında yer alan büyük Çin Seddi, 1987’de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Çin Denizi’nden Gobi Çölü eteklerine kadar, yaklaşık 7 bin kilometre uzunluğundadır. M.Ö 221 yılında, Çin İmparatoru Yinzhen, Çin'i birleştirdikten sonra, Moğol kavimlerinin saldırılarını önlemek için inşa ettirmiştir. Ardından, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Ming Mezarları’nı ve taştan hayvan heykelleriyle süslü Kutsal Yol’u görüyor ardından, İnci Çiftliği’ni yol üzerinde ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize geri dönüp kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeğimizi alıp, sonrasında havaalanına hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra havaalanına varıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 021 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.55’te hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

16.Gün 05 Eylül  2014, Cuma

İSTANBUL

Sabah saat 05.25’te İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz.

 

Sanat Tarihçi Atilla TUNA

Üsküp (Makedonya) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu.  Lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde sürdürdü. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde Profesyonel Turist Rehberi'dir. 1998 yılında Antonina Turizm'i kurdu. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasının korunması amacıyla kurulan Şehristanbul Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor. TÜRSAB Boğaziçi BYK üyeliği yaptı (2003-2005). 14. ve 15.Galata Şenliği ve 1.Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" Direktörlüğü yaptı. Halen İstanbul Balık Festivali'nin Festival Direktörü'dür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliğinde bulundu(2003-2004). Nostaljik Dolmuşlar, Hazine Avı, Kutu Avı, Istanbul Walks gibi turizme yeni anlayış getiren projelerin yöneticiliğini yapmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Eminönü 2010 Dünya Başkenti, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Gezginler Kulübü, Rumeli Yönetici ve İşadamları Derneği (RUYİAD) ve Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. "Bursa Yeni Kaplıca-The Yeni Kalplıca Bath in Bursa" adlı bilimsel bir kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 60'ı aşkın ülkeyi gezmiştir. Sibel Tuna ile evlidir. Ekin Celal ve Ozan adlarında iki çocuğu vardır.

 

Kompartıman

Pekin - Moskova

  1. gece / 16 gün

1.Kategori: Standart – kişi başı (Dört kişilik kompartıman)

6200,00 €

Dört kişilik kompartımanda 3 kişi seyahat farkı (kişi başı)

740,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

435,00 €

2.Kategori: Standart Plus – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7320,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

1215,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

435,00 €

2a.Kategori: Standart Plus - Superior – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7680,00 €

2b.Kategori: Standart Plus - Superior Plus – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

8050,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı (Superior ve Superior Plus)

1365,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı (Superior ve Superior Plus)

435,00 €

3.Kategori: Nostalgic Comfort – kişi başı
(çift kişilik kompartıman)

9100,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

2815,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

435,00 €

4.Kategori: Bolshoi – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

11380,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

4355,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

995,00 €

5.Kategori: Bolshoi Platinum – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

13.190,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

4620,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

995,00 €